جلسات حلقه های صالحین

برگزاری جلسات حلقه های صالحین توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه                                                                                                          


برگزاری جلسه حلقه صالحین توسط بسیج دانشجویی در خوابگاه شهدای گمنام

موضوع جلسه: ریشه یابی و حقیقت یابی در مسئله اباحه گری در جامعه اسلامی

این جلسه مورخه 3 اسفند در نمازخانه خوابگاه شهدای گمنام با حضور حجت الاسلام حاج آقا قبله ای برگزار شد.

پس از پرس و جو اینجانب از دانشجویان تصمیم جمع بر این شد تا در مورد ریشه یابی مسئله اباحه گری در جامعه اسلامی بحث شود.

در ابتدا حجت الاسلام قبله ای در مورد اخلاقیات و منش های عرب جاهلیت بحث کردند و گفتند : با اینکه ان مردم در جاهلیت به سر می بردند، اما به علت پایبندی به اخلاقیات و منش های اخلاقی دین اسلام را پذیرفتند. براساس آیه ی 5 سوره ی جمعه هر قدر فردی از لحاظ ایمان و علم و مستحبات دین پیشرفت داشته باشد، اگر به اخلاقیات اسلامی پایبند نباشد به مثال الاغی میباشد که دارای بار است و آنرا حمل می کند.

قاتل حضرت علی (ع) ابن ملجم مرادی حافظ قرآن بود و امیر المؤمنین در جنگ نهروان نزدیک به 4000 حافظ قرآن را کشت.قاتلین امام حسین همه قرآن خوان و نماز شب خوان بودند اما چرا در روز عاشورا آن حادثه رخ داد؟

 اخلاقیات انسانی را زیر سوال بردند.

پس از ریشه یابی تاریخی این مسائل به این نتیجه رسیدیم تا وقتی نیت خدایی در کارهایمان نباشد، کارهایمان بی معنی است. برای مثال وقتی یک قطره ادرار بر روی لباس نمازگزار باشد نماز فرد باطل است و اگر یک یک ذره نیت الهی ما در این امر کمرنگ شود نمازمان باطل میشود.

کل زندگی انسانی نیز به این معنی است. برای معنا یافتن زندگی و استوار بودن در قدم هایمان در راه الهی باید قبل از هر چیز نیت مان خالص و الهی باشد.

 


تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۹:۱۲ | دفعات بازدید: ۸۱۰ بازدید

تگ ها: -دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب